YAŞAM MANİFESTOSU

Herkesin bir ayak izi vardır. Yaşamak, izlerin birilerince takip ediliyorsa kıymetlidir.  Başaranlar, yaşadıkları her an’ı saklar ki sonrakiler de o hayatın izinden yürüsünler.Hayat kolay değildir. Ancak pozitif düşündükçe ve bardağa dolu tarafından baktıkça onu kolaylaştırabilirsin.

İş ile özel hayat, mükemmel bir denge ister.
Dengeyi kuramazsan ya işini ya da sevdiklerini kaybedersin. Kaybedenler için deneyim, hataların toplamıdır. Deneyim, başardıkların ve başarmadıklarının toplamıdır.

Zayıf bir takım ile başarı piyangodur.
Lider, ekibi kadar güçlüdür. Güçlü bir ekip, vizyoner bir lider için başarıda sürekliliğin altın anahtarıdır. Sadece geçmişe bakarak kendi tarihini yazarsın. Yüzünü geleceğe dönmek ve gelecekten bugüne bakmak sana farklı pencereler açar ve görünmezi görebilmeni sağlar.

Öğrenme hayat boyu devam eder.
Herkesten öğreneceğin bir şey mutlaka vardır. Öğrenmeye daima açık ol! Severek yapılmayan iş, ‘boşa harcanmış’ bir hayattır. Hayat, ‘aşk’la yapılan bir işle güzelleşir. İşine gönlünü kat!
Büyük işler başarmak için sadece harekete geçmek yetmez. Ne yapmak istediğinizin rüyasını da görmeniz gerekir; sadece rüyasını görmek yetmez, rüyanın gerçekleşeceğine de inanmak gerekir? diyor 1921 Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi, Fransız Yazar; Anatole France. İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar der, evet doğrudur.
İnsan ancak hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürebilir.
Bende hayallerimi gerçeğe dönüştürmek maksadıyla, zorunluluğuna inandığım bazı eylemler olduğu kanısındayım. Biliyorum ki, bunu meslektaşlarımın desteğiyle birlikte gerçeğe dönüştürebileceğim.

Teknolojiye sahip olan milletler ilerleme kaydederken, sahip olamayanlar o ilerleyenlerin gölgesinde bağımlı hale geliyor. Bunun değişmesi gerektiğine olan inancımdan dolayı ülkemde teknoloji alanında hizmetlerim oldu. Zira, günümüzde toplumları yönetmek bilgiyi yönetmektir, bilgiyi yönetmekte ancak teknolojiyle mümkündür.

Yaşadığımız çağın adı bilgi çağı’dır.
Öyleyse, ülkelerin rekabet güçlerinin tek anahtarı teknolojidir. Bir ülkenin dünya ekonomisinden pay alabilmesindeki belirleyici faktör, bilim ve teknoloji alanında sahip olduğu üstünlükler ve Ar-Ge’ye yapmış olduğu yatırımlardır. Günümüzün en temel göstergesi, teknolojik bağımsızlık olmadan, tam bağımsızlığın olamayacağıdır. Ülkemi teknoloji alanında dışa bağımlılıktan kurtarmaya kendimi nefer addettim. Bu düşünceler ışığında bilgiye, zekaya, insana ve entelektüel değerlere daha fazla önem verilmesini sağlamak amacıyla bu benim, ülkeme karşı en önemli sorumluluğumdur.

İnsanlar için fayda üretenler, onların kalbini fetheder.
Kazandığın her bir kalp sana yeni bir kapı açar. O nedenle her işe fayda penceresinden bak! Hayatta hiçbir şeyin tekrarı yoktur. Verdiğin her kararın bir bedeli olduğunu bil ve sana sunulan her şansı son şansın gibi yaşa!

Önerilen Popüler Yazılar